Lexingtons Original morgonrock är en skön klassiker. Blandningen av bomull och en mindre del polyester ger en fluffig och skön morgonrock. Morgonrocken har sjalkrage och två praktiska fickor framtill. En unisex-modell för att alla ska kunna njuta i denna sköna rock. Jämför man storlekarna med damstorlekar rekommenderas 1-2 storlekar mindre än normalt. Längden från högsta punkten på axeln är 124 cm i storlek medium.
Ta del av erbjudanden och nyheter först av alla! Du får även välkomstrabatt på 200 kr vid köp över 500 kr på ditt första köp.
Vi samlar in och behandlar personuppgifter om dig när du interagerar med oss och våra webbplatser, samt när du ansöker om eller använder någon av våra produkter eller tjänster. Se vår integritetspolicy för att läsa om hur vi vårdar dina uppgifter.
Välj ditt land
Text for current country. If you want to change the text the content asset id is 'currentCountry'
Text for available country. If you want to change the text the content asset id is 'availableCountry'